Чудо Пресвете Богородице

Објављено: 2. октобар 2014. у 17:50
Видео

Част нам је и радост да известимо Вашу службу да се у нашем параклису, посвећеном Покрову Пресвете Богородице, Епархије полошко-кумановске, Православне Охридске Архиепископије, десило чудо.

Уочи празника Воздвижења Часнога Крста (26/13. Септембар 2014. г.), а такође претходне недеље уочи празника Рождества Пресвете Богородице (20/07. Септембар 2014. г.), пред сам краја вечерњег богослужења, на којем је богослужила Наша смерност са својим свештеником и ђаконом, били смо очевидци и сведоци дивног догађаја – чуда, када се кандило пред Престоном иконом Мајке Божије, почело само од себе кружно кретати на моменте мењајући своје кретање праволинијски. Та појава је трајала око 30 минута.

Икона Богородица ЈерусалимскаО истом догађају постоји и видео запис, али нажалост свештеник узбуђен од те појаве са својим мобилним телефоном успео је да сними само неколико минута од овог небеског догађаја.

О овом небеском догађају – чуду, желели бисмо да известимо православне који живе по целом свету.

У прилологу шаљемо вам и видео запис.

О овоме чуду извештава наша смерност,
Епископ полошко-кумановски,
ЈОАКИМ

Воздвижење Часнога Крста
27/14. Септембар 2014. г.
Куманово

ВИДЕО ЗАПИС