Епископ Атанасије у Доњој Превији

Објављено: 18. август 2014. у 07:39
Episkop Atanasije u Previji

Епископ Атанасије у Доњој Превији

У недјељу десету по Духовима, на дан успомене Светих седам мученика у Ефесу, у парохији Превијској велика духовна радост.

Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки Господин Атанасије, учиинио је молитвено-пастирску посјету парохији Превијској и том приликом служио је Свету архијерејску Литургију у храму Светог великомученика кнеза Лазара косовског у Доњој Превији.

Епископу су саслуживали: протојереј-ставрофор Петар Миловановић, парох врбљанки, протојереј Мирко Моравац, парох превијски, јереј Бошко Максимовић, парох ораховљанско-чађавички и ђакон Никола Перковић.

На Литургијском сабрању учестовали су вјерници парохије превијске, од којих су многи приступили Светој Чаши и у Светој тајни Причешћа примили Дарове са Трпезе Господње. Окупљеном народу Божијем, обратио се Владика Атанасије, који је у својој надахнутој бесједи истакао да је Доња Превија мјесто пуно живота, оаза живе вјере православне. „Истрајте на вашем Путу, нека се међу вама увијек као и данас осјећа близина Христа. Близина Господа, Живот са Њим и у Њему, залог су и гаранција нашег Живота и нашег васкрсења. А та близина Господа, та заједница са Њиме је Света Евхаристија, ово наше данашње сабрање, које је почетак, икона и предукус васкрсења и Царства Небеског…“

Преосвећени Владика је посебно обрадован учешћем дјеце у храму Божијем на Литургији, којима се с посебном пажњом и љубављу обратио поучивши их да се угледају на дивне светитеље рода нашега и да као и данас што су пили, не престају да пију са извора воде живе, са извора који је Христос. У знак пажње и молитвеног сјећања на ову пастирску поуку епископ им је на крају Литургије поклонио примјерак дјечијег часописа „Светосавско звонце“.

Послије Свете Литргије, за Епископа, свештенство и госте, уприличена је трпеза љубави, коју је припремио вриједни и неуморни прото Мирко са својом протиницом и вриједним парохијанкама.

Предраг Вујић, вјероучитељ

Објављено: 18. август 2014. у 07:39