Недјеља Мироносица у Манастиру

Објављено: 26. април 2015. у 21:00

IMG_2875 (Custom)У овај празнични дан у Манастиру је служена Света Литургија у којој су узели учешћа поклоници ове Свете Обитељи. У току Литургије вјерни народ причестио се Светим Тајнама а бесједом о Празнику им се обратио Архимандрит Варнава који је и началствовао овим сабрањем.

На крају Литургије бираним ријечима се Архимандрит Варнава обратио брату Јовану Видовићу из Бања Луке чијом добротом је прије два дана постављена комплетна столарија на манастирском храму уручивши му као скроман знак пажње поклон који је припремљен за ову прилику.

Завршивши Свету Литургију сабрани су прешли у нови манастирски храм и отпојали Богу неколико васршњих пјесама у жељи да што прије пређу у тај храм и да у њему славе Господа.

Заједничарење је настављено у манастирској трпезарији у којој je отац Варнава размијенио мишљења са својим пријатељима о даљим корацима у изградњи манастирског храма и унапређењу комплетног живота у Манастиру.

Објављено: 26. април 2015. у 21:00