Празник Светих Архангела у Манастиру Трескавцу

Објављено: 21. новембар 2014. у 19:27

IMG_4062 (Custom)Празник Сабора Светог Архангела Михаила и осталих с њим бестјелесних сила 21. новембра, свечано је прослављен у Манастиру Трескавцу. Свету Литургију служио је високопреподобни протосинђел Венијамин (Ковачић), који је мијењао високопреподобног архимандрита Варнаву, намјесника Светоархангелске обитељи, који се тренутно налази на бањском лијечењу, те је из тог разлога био спријечен да предводи сабрање и учествује у истом. На Литургији је учествовао велики број вјерника, од којих су многи приступили Светој Чаши и у Светој тајни Причешћа примили Дарове са Трпезе Господње. У току Литургије пререзан је славски колач и благословљено славско жито. Присутнима се на крају Литургије обратио протосинђел Венијамин и поучио их о значају данашњег празника и честитавши им празник њихових небеских заступника Светог архангела Михаила и осталих с њим бестјелесних.
Евхаристијско сабрање продужено је у манастирској трпезарији гдје је за служашчег свештеномонаха и присутне вјернике припремљено скромно послужење.

Предраг Вујић, вјероучитељ

Објављено: 21. новембар 2014. у 19:27