Преображење у Манастиру Трескавцу

Објављено: 19. август 2014. у 20:53

На овај велики Празник у Манастиру Трескавцу служена је Света Литургија. Литургијским сабрањем началствовао је намјесник Манастира протосинђел Варнава коме је саслуживао протосинђел Стефан, духовник Манастира Рајиновца код Београда, иначе дугогодишњи пријатељ оца Варнаве.

Послије причешивања Светим Тајнама Христовим, благословено је славско жито и хљеб као и плодови винограда који се у овај дан благосиљају по обичају у Цркви Православној.

Послије Свете Литургије настављено је заједничарење за трпезом љубави коју је припремила наша сестра Драгана у част Празника Преображења, а као захвалност Богу што је удостоиjо поклоњења Гробу Господњем и гори Тавор на којој се и Пробразио Господ Христос пред својим Ученицима и Апостолима.

Објављено: 19. август 2014. у 20:53