Рождество Христово у Манастиру Трескавцу

Објављено: 7. јануар 2016. у 13:03
IMG_1199 (Medium)Празник Рођења Христовог прослављен је у Манастиру Трескавцу свечано и молитвено. На Бадњи Дан служена је Божанствена Литургија Светог Василија те је у манастирској порти дочекан и на мјесто постављен Бадњак који су довезли мјештани села Трескавца. У вечерњим сатима служено је вечерње богослужење и благословен и наложен Бадњак.
Раним јутром манастирска звона су огласила почетак Божанствене Литургије у којој се Богомладенац кроз Свету Тајну Причешћа сјединио са вјернима који су се у ово сњежно јутро сабрали  да прославе Његов долазак у овај свијет.
По Литургији у трпезарији Манастира припремљено је послужење у част Празника те су поклоници ове Свете Обитељи преломили чесницу са архимандритом Варнавом гдје се прослава Празника наставила за трпезом.
Објављено: 7. јануар 2016. у 13:03