Савиндан у Манастиру Трескавцу

Објављено: 27. јануар 2016. у 12:29

IMG_1453 (Custom)Свети Сава прослављен је у Манастиру Трескавцу служењем бденија уочи и Свете Литургије на сам Дан Светитеља. Прије почетка бденија Архимандрит Варнава је осветио икону Светитеља Саве која је дар Манастиру од једне сестре која је дугогодишњи поклоник ове Свете Обитељи.
Икона Светог Саве је прва икона у низу икона које треба да се набаве за богослужбене потребе Манастира.
Ово је уједно и позив да људи који имају могућности и желе да учествују у овом богослужбеном опремању Манастира могу да у сарадњи са Управом Манастира дарују Манастир неком од празничних икона из годишњег богослужбеног круга које ће остати у будућности на кориштење и молитвено поклоњење будућим монасима и поклоницима Манастира Трескавца.

Објављено: 27. јануар 2016. у 12:29