Слава Господе Часноме Крсту Твоме

Објављено: 18. децембар 2014. у 12:22

20141218_113833Данас, на дан када Црква Божија прославља великог Подвижника и Монаха, Преоподобног Оца Саву Освећеног, постављен је први крст на мали куполу над припратом храма који се подиже у нашем Манастиру. Послије одслужене Свете Литургије засијао је Часни Крст на врху храма благосиљајући нас који смо излазили са Литургије одслужене у капели Манастира.

Ово је велики дан на за ову Свету Обитељ и за овај крај јер овај Крст је измијенио читаву околину Манастира и дао круну нашим трудовима на подизање храма.

Управа Манастира благодари дародавцу овог првог постављеног крста (има их четири), нашем брату М.Б. из Мркоњић Града призивајући на њега и његово потомство благослов Божији и Светих Архангела за чији је дом који се подиже до сада тако много учинио.

Објављено: 18. децембар 2014. у 12:22
Ознаке: , ,