Упокојио се у Господу архимандрит Сава Студенички

Објављено: 13. август 2014. у 13:40
O.Sava Studenicki

Отац Сава Студенички

У петак 08. августа 2014. године у Господу се упокојио архимандрит Сава (Милошевић), сабрат манастира Студенице. Опијело покојном о. Сави служио је у суботу 09. августа 2014. године, Његово Преосвештенство епископ рашко-призренски г. Теодосије, уз саслужење братства манастира Студенице, свештенства, монаштва и вјерног народа епархије жичке.

Поводом упокојења о. Сава телеграм саучешћа братству манастира Студенице упутио је и новоустоличени Владика жички г. Јустин.

Од чувеног духовника архимандрита Саве студеничког опростили су се бројна духовна чада.

Нашем драгом Оцу Сави Господ да подари оно за чим је чезнуо овде на земљи – нека му подари радост вјечног живота. Благодарни смо Господу што нам га је подарио и послао међу нас,и молимо се да нас он и дочека кад ми,свако у своје време, будемо кренули овим путем на који је Господ данас призвао оца Саву.

Оче Саво, хвала вам за мудрост, топлину, радост и спокој које сте преносили на нас. Савине стазе учиили сте свима приступачнијим. Нека вам је лака земља а Царство Небеско. Амин.

Преузето са Радио Светигора.

Објављено: 13. август 2014. у 13:40